10 nejdůležitějších vlastností kvalitních webových stránek a proč je dnes potřebujete víc než kdy jindy

5/1/2020

Autor:

Lukáš Hojný

10 nejdůležitějších vlastností kvalitních webových stránek a proč je dnes potřebujete víc než kdy jindy

V dnešní době už nestačí mít web jako pouhou vizitku vašeho podniku. Proč by taky mělo? Web za vás může neustále prodávat a pomáhat vám dosáhnout vašich cílů.

Ale aby vám těch cílů pomohl dosáhnout, web musí být vytvořen kvalitně.

Proč dnes webová vizitka nestačí

Spousta lidí má internetové stránky. Málokomu ty webové stránky vydělávají. Pro většinu lidí se jedná jen o další z podnikatelských výdajů.

Proč mít výdaj z něčeho, co pro vás může vydělávat? Proč nezařídit něco, co vám bude zařizovat dostatečný příval nových zakázek, nových zákazníků?

Webové vizitky jsou stále tím nejrozšířenějším druhem internetových stránek. Většinou se jedná o stránku s popisem činnosti, soupisem služeb, kontaktem a fotogalerií.

Málokdy bere vizitka na vědomí potřeby návštěvníka stránky a podnikatelské cíle a problémy majitele. Jde opravdu jen o vizitku bez jakékoliv přidané hodnoty pro návštěvníka.

Co z toho vyplývá? Na internetu je obrovský potenciál pro podnikatele s kvalitními webovými stránkami.

Pokud včas investujete do kvalitních webových stránek, dost možná díky nim začnete ovládat váš lokální trh. A co je na vrcholu trhu? Přesně tam se skrývají ty nejvyšší zisky a nejvyšší marže.

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste se už nemuseli bát, odkud přijde vaše další zakázka. Jaké by to bylo mít jich tolik, že si budete moct zvýšit ceny a začít si vybírat.

Přesně s tím vám webové stránky dokáží pomoci.

Webové stránky jsou nástroj, jehož primárním účelem je podpora vašeho podnikání. Pokud nechcete podpořit vaše podnikání a růst, webové stránky nepotřebujete.

Kvalitně vytvořený web vám může:

  • Získávat více zákazníků
  • Rozšiřovat povědomí o značce
  • Sbírat kontakty na potenciální zákazníky
  • Budovat vztah s vašimi návštěvníky
  • Vzdělávat vaše návštěvníky
  • Prodávat 24 hodin denně 7 dní v týdnu 365 dní v roce

To pro vás klasická webová vizitka neudělá.

1. Kvalitní webové stránky vám pomáhají dosáhnout vašich cílů

Spousta lidí má web jen proto, aby „měli web“. Nemyslí na to, že kvalitní web jim bude přivádět více zákazníků, takže i víc peněz. Pokud váš web není tvořený s určitým cílem v mysli, je k ničemu.

Musíte si ujasnit, pro jaký účel web chcete. Chcete zvýšit počet zákazníků, co přijde do vaší kamenné prodejny? Chcete, aby vás e-mailem kontaktovalo co nejvíce lidí kvůli možné spolupráci? Anebo chcete rozšířit počet lidí přihlášených k vašemu newsletteru?

Musíte vědět, co chcete. A musíte to vědět ještě před tím, než web začnete řešit.
Modern Webdesign - Matt Wojtas
zdroj: dribbble.com/mattwojtas

2. Uživatel se v nich jednoduše a intuitivně pohybuje

Máte na hlavní stránce 5 různých menu a spoustu informací najednou? Tak to sorry, ale váš návštěvník radši klikne na křížek než se v tom přehrabávat.

Inovujte, ale ne až nad míru použitelnosti. Možná jste vymysleli tu nejpropracovanější interakci mezi dvěma čudlíky, ale jestli návštěvník nebude vědět na první pohled, co dělat, je vám to k ničemu.

Obujte si návštěvníkovy boty a pokuste se projít váš web jako by to udělal právě on. Anebo ještě lépe, pozvěte si nějakého člověka, co s vaším webem nemá žádnou zkušenost a zadejte mu úkol. Třeba ať si koupí nějaký produkt na vašem e-shopu. Ale nic víc mu neříkejte.

A sledujte ho.

Když nebude vědět, kam kliknout, neraďte mu, jinak je to test k ničemu. Pozorně si všímejte, kde váhá, kde hledá něco, co tam ani není a podobně. Zapište si někam poznámky a proberte s vaším webdesignerem, jak by se dala zjednodušit cesta tohoto zákazníka.

Pokud budete schopni co nejvíce optimalizovat uživatelovu cestu do cíle (přihlásit se k newsletteru, koupit si produkt, kontaktovat vás atd.), budete se moci těšit z vyššího procenta konverzí, tudíž i více peněz pro vás.

3. Kvalitní web je vizuálně atraktivní a ladí se stylem firmy

Obsah je důležitý. Obsah je král.

Ale vaši návštěvníci nepřišli číst dokument ve Wordu. Přišli na web.

Najměte si kvalitního webdesignera, který pro vás navrhne takový web, který bude svým stylem ladit se zbytkem vašeho brandu.

Jestli je primární barvou vaší firemní identity purpurová a máte web orientovaný do zelena, návštěvník bude zmaten. Řekne si, že asi zabloudil na web jiné firmy a odejde. O zákazníka méně.

Nebojte se do grafiky zapracovat i fotografie, ale pamatujte, že nejdřív musí projít kompresí. Pokud dáte na web fotku rovnou z vašeho foťáku, bude ve zbytečně velkém rozlišení a tím zpomalíte rychlost načítání vaší stránky. Což je problém, ale tomu se věnuji víc ke konci článku.

4. Kvalitní webové stránky jsou responzivní

Pojem responzivní web označuje webové stránky, které své rozvržení obsahu přizpůsobují uživateli podle toho, na jakém zařízení web prohlíží. Jednoduše řečeno, web vypadá jinak na počítači, tabletu a telefonu.

No tak, už jsme oficiálně v druhé dekádě 21. století. Pokud váš web není vstřícný vůči uživatelům mobilů, můžete přicházet až o polovinu možných zákazníků. Spousta lidí totiž při prohlížení na telefonu honem rychle opustí web, pokud vidí, že není optimalizovaný pro jejich zařízení.

Dle statistiky z webu statista.com bylo roku 2019 až 51 % celosvětového prohlížení internetu na světě právě z mobilních zařízení.

A to procent se rok co rok zvyšuje. Neresponzivní stránky tím přicházejí stále o více a více návštěvníků.

Nehledě na to, že i pokud máte ten nejlepší obsah, Google vás stejně svým mobile-first přístupem penalizuje za to, že nemáte responzivní webové stránky. To znamená, že vás pomocí vyhledávače najde mnohem méně lidí.

Zamyslete se nad tím. Je čas se posunout dál.

Modern Webdesgin - Himanshu Phanda
zdroj: dribbble.com/desiignerphanda

5. Kvalitní webové stránky mají relevantní a velmi kvalitní obsah

Obsah vašeho webu musí být nějakým způsobem přínosný pro návštěvníka. Zároveň by měl návštěvník číst to, co potřebuje a pro co si přišel.

Buďte struční a k věci. Spousta lidí si myslí, že musí v textu vysvětlovat i věci nerelevantní obsahu, kdyby to návštěvníka náhodou zajímalo.

Nezajímá. Jinak by hledal přesně to a ne váš obsah.

Představte si svého zákazníka, s čím má problém a jaké řešení hledá na vašich webových stránkách (nebo ještě lépe, vytvořte si uživatelskou personu) a piště texty přesně tak, jak byste mu to vysvětlovali.

6. Jsou lehce dohledatelné ve vyhledávačích

Pokud někdo napíše do vyhledávače název vaší firmy a vy se objevíte až na druhé stránce vyhledávání, je něco špatně.

Pokud pro zákazníka není jednoduché vás najít, nepočítejte s tím, že vás najde.

V dnešním světě plném konkurence nemůžete vyhledávače přehlížet. Pro velkou část majitelů webových stránek organická (neplacená) návštěvnost stále tvoří většinu návštěvnosti, která na web přijde. Této problematice se říká SEO (search engine optimization), ale to je na samostatný článek. Nebo několik.

Pokud tomu nechcete věnovat opravdu hodně času, je lepší si na to někoho najmout. Pokud vám web bude vodit nové zákazníky, nebudou to vyhozené peníze.

7. Váš web musí obsahovat výzvu k akci

Výzva k akci (call to action) je jednou z nejdůležitějších věcí na kvalitním webu. Dost často rozhoduje mezi tím, jestli se návštěvník přihlásí k odběru vašeho newsletteru anebo odejde ze stránky.

Pokud budete mít skvělé texty, tak si je zákazník bude číst, snad se mu budou i líbit a bude prociťovat nějaké emoce. Ale když dojde na konec textu? Co má jako dělat? No pravděpodobně prostě odejde.

Musíte uživateli říct, co má udělat.

„Kontaktujte mě“, „Přihlaste se“, „Sledujte mě“, prostě rozkaz.

Jinak nic z toho váš uživatel neudělá.

Modern Webdesign - Filip Justic
zdroj: dribbble.com/filipjustic

8. Webové stránky by měly být orientovány na uživatele

Webovky neděláte pro sebe. Děláte je pro vaše návštěvníky, potenciální zákazníky.

Proto při tvorbě webu nemyslete na to, co se líbí vám a co vás zajímá, ale zaměřte se na vaši cílovou skupinu. Co se líbí lidem, kteří přijdou na váš web? Co je zajímá? Jak preferují web procházet? Pomáháte jim s tím, s čím pomoct chtějí?

Tohle je dost těžké si představit, když jste sám. Nejlepším krokem je vybrat si několik lidí z vaší cílové skupiny a trochu je vyzpovídat. Čím víc se toho dozvíte, tím líp, ale nemusíte si nutně hrát na hodnýho a zlýho poldu.

9. Měly by být rychlé, jak když bičem mrská

Jestli váš návštěvník čeká dlouhou dobu, než se vám načtou stránky, tak radši odejde. Co je to dlouhá doba?

Víc, jak 3-5 vteřin.

Když se vaše stránky nenačtou do 3-5 vteřin, spousta lidí jde raději hledat odpovědi jinam.

A jestli to vašemu webu trvá déle, jak 10 vteřin, je potřeba s tím nutně něco dělat.

Rychlost vašich stránek můžete ovlivnit různě – snížením velikosti obrázků, minifikací CSS, snížením počtu scriptů, …

Čím rychleji se vaše stránky načtou, tím méně zákazníků vám bude okamžitě odcházet. Toto okamžité opuštění webu bez provedení jakékoliv akce se nazývá bounce-rate.

10. Kvalitní web měří návštěvnost a analyzuje výsledky

Máte rychlej web? Bezva.

Kvalitní obsah s atraktivní grafikou? Paráda.

Jsou vaše webovky responzivní? Super.

A kolik vám tam chodí lidí? A kolik z nich si koupí váš produkt nebo službu? Kolik z nich ihned odejde bez učinění jakékoliv akce?

Vy nevíte? Aha.

Tak to vlastně ani nemůžete vědět, jestli máte kvalitní web.

Návrhem a zprovozněním webu to totiž nekončí. Web je potřeba testovat a neustále vylepšovat. Protože vždycky je co vylepšovat.

Analytické nástroje pro měření návštěvnosti a chování uživatelů na vašich webových stránkách vám dají spoustu cenných informací, jako například odkud vaši uživatelé jsou, jak se na váš web dostali, které stránky si prohlížejí nejvíce a spoustu dalšího.

Budete mít spoustu dat, o které se můžete opřít v návrhu nových částí webu, při spouštění nového produktu či tvorby nového obsahu.

Třeba zjistíte, že máte článek, který je mnohem populárnější než všechny vaše ostatní články. To vám dá možnost tento článek přetvořit do více forem obsahu – infografika, slideshow, post na Instagram, ...

Tím rozšíříte arsenál svého obsahu a umožníte více lidem, aby vás skrze něj našli.

Nebo třeba zjistíte, že po příchodu na váš web vám 85 % uživatelů ihned odejde. To není hezký číslo.

Díky analytice víte, na čem zapracovat.

Mít kvalitní web není levná záležitost.

Ale máte na vybranou. Můžete si pořídit kvalitní web, který vám bude vydělávat, nebo nekvalitní, který pro vás zůstane výdajem.

Autor:

Lukáš Hojný

60-minutová konzultace a návrh cesty k vašim cílům v hodnotě 2500 Kč úplně zdarma

zjistit více

Další články