Hojny Succulents

Vizuální identita

Rodinná firma s dlouholetou tradicí v oblasti prodeje sukulentních rostlin fungovala bez jakékoliv ucelené strategie či identity v podstatě od svého počátku. Cílem bylo tuto společnost posunout dále, zlepšit uživatelskou zkušenost s nákupem a zvýšit povědomí o značce.

Bylo zapotřebí vytvořit ucelenou vizuální identitu, která bude zákazníkům komunikovat vlastnosti a hodnoty, kterých si firma váží.

koncept

Adenium obesum, česky Pouštní růže, byla jednou z prvních rostlin, kterou majitel firmy prodával, když bral ještě pěstování rostlin jako koníček. Logotyp je založený na abstraktním ztvárnění květu této rostliny, což odkazuje k počátkům a zároveň divákovi vsugeruje asociaci s rostlinami.

Společnost komunikuje se svými zákazníky nenuceným přátelským tónem, což vysvětluje použití hravého a přátelsky vypadajícího fontu. Tuto náladu ještě umocňuje hojně využívaný vzor vytvořený ze stylizovaných ikon, které souvisejí s pěstováním rostlin.

Sloganem "Succulents for your collection" použitých v propagačních materiálech společnost komunikuje, že nabízí nevšední a neobvyklé rostliny, které se zaručeně stanou hodnotným přírůstkem do zákazníkovy kolekce rostlin. To firmu pozicuje do oblasti hodnotnějších a vzácnějších rostlin, které nejsou na trhu tolik vídané.

No items found.

„Abychom nezaostali za konkurencí, bylo zapotřebí se začít prezentovat pod jednotnou značkou a vizuálním systémem. Hojny Media nám pomohlo správně pochopit potřeby našich zákazníků, díky čemuž jsme jim mohli začít lépe sloužit. Spolupráce vedla k navýšení návratnosti bývalých zákazníků a objevení nových, což se pozitivně odrazilo i na celkovém obratu.“

Luboš Hojný

závěr

Návrhem brandové identity dostala značka značný potenciál k růstu, který nutně potřebovala. Návratnost a spokojenost zákazníků se zlepšily, zároveň i serióznost, s jakou firmu brali stálí zákazníci.

Společnost Hojny Succulents už není na trhu brána jako něčí volnočasový projekt, ale jako sofistikovaná značka zaměřující se na dodání exkluzivních sukulentních rostlin jejich globálnímu publiku.

Začněte s naší bezplatnou strategickou konzultací

Udělejte první krok ke zvýšení vašich prodejů a zamluvte si svou BEZPLATNOU 60-minutovou strategickou konzultaci s analýzou vašeho byznysu a návrhy pro vylepšení.

zjistit více o konzultaci