Tetovačky od Leničky

Strategie, Vizuální Identita

Lenka Chaloupková, osobitá tatérka z Hradce Králové vystupující pod názvem Tetovačky od Leničky, si ve svém rodném městě rychle vytvořila loajální základnu fanoušků. Neměla žádnou strategii, žádný vizuální styl, vystupovala v podstatě pouze pod svým jménem. A to je v případě růstu problém.

S Lenkou jsme probrali spoustu věcí – kdo jsou její zákazníci, jaké mají problémy a potřeby, jak jim Lenka pomáhá problémy řešit, jak s nimi nejlépe komunikovat, jakých vlastností si váží, jaké jsou její cíle... Spoustu důležitých věcí, co by měl každý podnikatel znát, pokud se chce posouvat dál.

koncept

Proplétaný monogram tvořený třemi počátečními písmeny T, O, L tvoří hlavní část logotypu. Tento styl logotypu byl zvolen kvůli mladé cílové skupině, na kterou Lenka cílí svou tvorbu.

Barevná paleta brandu obsahuje 3 hlavní barvy – bílou, černou a žlutou. Žlutá barva symbolizuje optimismus, kreativitu a energii. Nikdo se s novým tetováním na těle necítí negativně. V kombinaci s bílou a černou se dá skvěle použít pro přilákání divákova oka.

Layout elementů na všech součástech identity je tvořen prvky, které se překrývají. Doplňkovým ozdobným objektem, který se dá použít ve všech firemních barvách, je polotónový přechod. Jeho využití se skvěle hodí pro přivedené pozornosti na určitou část rozložení, či jen jako obohacení divákovy zkušenosti.

Celou identitu doprovází moderní bezpatkový font Futura, který celý vizuál spojuje do jednoho smysluplného celku.

No items found.

„Lukáš mi pomohl vcítit se do mých zákazníků a lépe pochopit, pro koho vlastně tetování dělám. Přišli jsme spolu na směr, který mi pomůže dosáhnout mých cílů. Vizuální identita není jen hezká, ale i se skvěle hodí pro mé účely. Odlišení od konkurence bylo důležitým cílem, který výsledek splnil. Lukáš byl otevřený mým názorům a společně jsme vždycky našli nějaký kompromis, který dává smysl. Pokud se mi něco nezdálo, pobavili jsme se o tom a zjistili, jestli to dává smysl s ohledem na moje cíle a cílovou skupinu.“

Lenka Chaloupková

závěr

Branding pro tatérku nám dovolil hodně pracovat s vlastní fantazií, jelikož v takto kreativním odvětví se meze vizuální identitě nekladou. Navíc jsou cílovou skupinou mladí lidé, kteří jsou k novým zkušenostem velmi otevření.

Lence jsme pomohli posunout jejího koníčka na plnohodnotné živobytí. Díky brandové strategii ví přesně, jak komunikovat se svou cílovou skupinou. Vizuální identita jí přidává na důvěryhodnosti v očích nových zákazníků. A my máme zajímavý kousek do portfolia.

Začněte s naší bezplatnou strategickou konzultací

Udělejte první krok ke zvýšení vašich prodejů a zamluvte si svou BEZPLATNOU 60-minutovou strategickou konzultaci s analýzou vašeho byznysu a návrhy pro vylepšení.

zjistit více o konzultaci